Pomoc dla mieszkańca Kątów Wrocławskich!

Już w najbliższą sobotę nasi koszykarze zmierzą się na własnym parkiecie z zespołem Gimbasket Wrocław. Jednak poza aspektem sportowym to wydarzenie będzie miało jeszcze jeden wymiar… Nasza drużyna zaangażowała się w pomoc dla mieszkańca Kątów Wrocławskich – Michała Cymerman chorego na dystrofię mięśniową Duchennea – ciężki zanik mięśni.

W związku z tym już na najbliższym meczu zorganizowana będzie zbiórka pieniężna, mająca na celu zakupienie niezbędnego sprzętu dla chłopca. Osoby, które nie będą w stanie finansowo pomóc Michałkowi prosimy o zabranie ze sobą plastikowych nakrętek od butelek, których wartość w tej sytuacji jest nieoceniona.

Poniżej zamieszczamy apel mamy Michała:

Bardzo proszę o pomoc w zebraniu środków dla mojego pięcioletniego syna Michałka chorego na dystrofię mięśniową Duchennea – ciężki zanik mięśni. Choroba postępuje bardzo szybko, zajmuje mięśnie szkieletowe, także sercowy, prowadząc do śmierci wskutek niewydolności oddechowej. Dziecko ma kłopot z bieganiem, wchodzeniem po schodach i często się przewraca. W wieku 10 lat nie będzie w stanie samodzielnie chodzić i potrzebny będzie wózek inwalidzki, a potem respirator, bo nie można samodzielnie oddychać. Jak dotąd nie ma skutecznej terapii leczącej nasze dziecko, jednak nowoczesne metody rehabilitacji i zabiegi ortopedyczne mogą wydłużyć zdolność poruszania się i opóźnić tragiczne skutki tej choroby, które doprowadzają do śmierci nie pozwalając wchodzić chłopcom w okres dojrzewania.

Michałek nie ma specjalistycznej rehabilitacji, której potrzebuje. Staramy się sami utrzymać go w dobrej kondycji najlepiej jak możemy, także jeździ na basen. Musi mieć specjalistyczne sprzęty ortopedyczne m.in. obuwie, a także wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, które są bardzo drogie. Podajemy synkowi również suplementy diety dzięki którym utrzymuje się jego lepsza sprawność, a ważna jest także dieta. Wszystko to wymaga olbrzymich środków finansowych które przekraczają nasze możliwości, tym bardziej że musiałam zrezygnować z pracy na rzecz opieki nad moim chorym synkiem, dlatego tak bardzo potrzebujemy waszej pomocy.

Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę:
Katarzyna i Michalek Cymerman

  • Katarzyna Cymerman 31 października 2010 at 16:50

    w imieniu całej rodziny i Michałka bardzo dziękujemy ludziom takim jak Wy o dobrym sercu którzy chcą pomóc:)za każdym razem kiedy znajdują się osoby chętne pomóc serce mi ściska i nie wiem co powiedzieć bo ta pomoc jest bezcenna.Dziękuję

Comments are closed.