Pierwsze zwycięstwo!

Polkąty Maximus – Gimbasket Wrocław 63:42 (16:14, 12:9, 17:8, 18:10)

Nasi koszykarze odnieśli w końcu upragnione, pierwsze zwycięstwo w sezonie 2010/2011. Przed własną publicznością zespół Polkątów Maximus pokonał młodą drużynę Gimbasketu Wrocław 63:41. Wygrana cieszy, ale styl gry naszych zawodników pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Mimo to zespół ciężko pracuje i lepsze wyniki są tylko kwestią czasu.

Spotkanie z Gimbasketem nasz zespół rozpoczął bardzo dobrze i od razu narzucił rywalom swój styl gry. Z czasem przeciwnicy zaczęli grać coraz lepiej i mozolnie odrabiali straty z początku meczu. Pierwsze dwie kwarty toczyły się na zasadzie „punkt za punkt”, ale to nasz zespół schodził na przerwę prowadząc 28:23.

Po przerwie Polkąty poprawiły swoją grę i odskoczyły rywalom na kilkanaście punktów. Gospodarze grali konsekwentnie i utrzymywali zdobytą przewagę do samego końca meczu. Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie stało się faktem.

Spotkanie miało jeszcze dodatkowy wymiar – charytatywny związany z pomocą dla 5 letniego Michałka, który cierpi na zanik mięśni. Uzbierano blisko 200kg. plastikowych nakrętek, za co serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszej pomocy mieszkańcowi naszego miasta. Powiększa się także ilość sponsorów, dzięki którym mecze stają się ciekawsze i bogatsze w oprawę. Tym razem oprawą zajęły się dziewczęta z „Akademii Cheerleaders Wrocław”, które skutecznie zdopingowały koszykarzy do zwycięstwa, a kibiców do głośnego dopingu.

Drużyna pragnie bardzo gorąco podziękować wszystkim, licznie przybyłym na mecz kibicom. Wasz doping motywuje nas do lepszej gry i dodaje nam skrzydeł. Prosimy o więcej !!!

Już w najbliższą sobotę (20.11) nasz zespół wyjeżdża do Gorzowa Wielkopolskiego, by zmierzyć się z tamtejszym GKK. Mecz rozpocznie się o godzinie 16.00.

W dziale GALERIA w kategorii MECZE zostały dodane zdjęcia z meczu. Serdecznie zapraszamy do oglądania.

 • Józek 8 listopada 2010 at 20:43

  Może zrobicie coś z tymi bębnami? czy wam się to podoba? taki sam rytm i walenie na siłę? Bez sensu i dużo ludzi na trybunie było takiego zdania.Czy oni wogóle wiedza kiedy i dla kogo wala bez sensu w te bebny ?

 • Kipic 8 listopada 2010 at 18:52

  z gimnazjalistami 21 pkt?! ratunku…

 • Ewelina 8 listopada 2010 at 16:24

  Brawa!! :]

 • Tomek L. 8 listopada 2010 at 15:07

  Tylko 21 pkt. różnicy?!;) Gratulacje 🙂

Comments are closed.